Łódź 4 Kultur

20 września 2012 r. zrealizowaliśmy transmisję na żywo do internetu z "Koncertu w Podziemnej Katedrze". Wyprodukowany przez nas sygnał był równolegle transmitowany przez serwery Telewizji Polskiej.

W realizacji użyto Flight Pack HD w konfiguracji z małym mikserem audio Mackie 1202-VLZ3 wraz z procesorem emisyjnym tc electronic Finalizer Express. Realizacja została przeprowadzona na 5 kamer: w tym jedną kamerę pracującą na 7-metrowym ramieniu kamerowym, oraz drugą, efektową, prezentującą sklepienie sali.

Transmisja poprzez serwery TVP.pl możliwa była dzięki nawiązaniu współpracy z Oddziałem Terenowym TVP S.A. w Łodzi. Wprowadzenie sygnału równolegle na platformę TVP jak i serwery TVi LODMAN było możliwe dzięki zbliżonej infrastrukturze technicznej, zezwalającej na realizację transmisji ze zmiennym pasmem (Adaptive Bitrate Streaming) do użytkowników. Dzięki temu możliwe było oglądanie tej transmisji nawet w rozdzielczości Full HD, ze strumieniem o przepustowości ok. 5 Mb/s.

Transmisję internetową obejrzało ponad 2500 osób, w tym widzowie z Francji, Izraela, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Islandii.

Linki