Gala ASP Fashion Week Poland

25 października 2012 r. zrealizowaliśmy dla Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi transmisję na żywo z uroczystej gali podsumowującej Projekt Kobieta w ramach Fashion Philosophy - Fashion Week Poland w Łodzi.

W trakcie gali odbyły się dwa pokazy mody: pierwszy prezentował kolekcje opracowane w ramach projektu Centrum Promocji Mody: Projekt Kobieta. Były to kreacje przygotowane "przez kobiety dla kobiet". Gajos Fashion, wydawca Rynku Mody oraz Fashionweare.com wtróżniła kolekcje przygotowane przez Wiolettę Wykowską, Aleksandrę Bąkowską, Katarzynę Pałcik oraz duet Joanna Berlińska-Natalia Michałowska. Drugą częścią pokazu była prezentacja kolekcji portugalskiego projektanta, Nuno Baltazara.

W realizacji telewizyjnej, transmitowanej na żywo do internetu, zastosowano cztery kamery, w tym jedną na 7-metrowym ramieniu kamerowym. Ze strony Akademii Sztuk Pięknych za transmisję odpowiedzialny był Karol Fajfrowski, producentem programu ze strony TVi LODMAN był Paweł Mrugalski.

Dzięki zastosowaniu prywatnych serwerów TVi LODMAN możliwe było udostępnienie transmisji w bardzo wysokiej jakości, w trybie full-content DVR, pozwalającym widzom włączającym się do transmisji po jej rozpoczęciu do oglądania jej od początku. Transmisja dostępna była także na urządzeniach przenośnych wyposażonych w system iOS takich jak iPhone, iPad a także Apple TV. Z możliwości oglądania za pomocą tych urządzeń skorzystało ok. 10% widzów transmisji.

W realizacji wykorzystano Flight Pack HD w konfiguracji z małym mikserem analogowym Mackie 1202-VLZ3.

Linki

  • CPM - Projekt Kobieta - Serwis Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, 30.10.2012